kadın magazin ve yaşam siteniz.

2016 Mezuniyet Modası

2016 Mezuniyet elbise modelleri ve kombin önerileri...

Okullar kapanmaya yaklaştıkça, mağazalarda mezuniyet geceleri için özel kreasyonlar sunulmaya başlandı bile. Her yıl olduğu gibi bu yıl da liseden üniversiteden mezun olacakların, harika bir mezuniyet töreni yaşamak için elbise alışverişleri başladı. Bu sene ne renk, ne tarz elbiselerin moda olduğunu inceleyecek ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. İşte bu sene moda olan mezuniyet elbiseleri:

GECENİN MAVİSİ

Mavi tonları kendine yakıştıranların en çok tercih ettiği mavi tonlarından biri olan parlement mavisi, bu yıl da oldukça rövanşta gözüküyor. Mağazalarda sık sık karşılaştığımız parlement mavisi elbiselerin en sevilen modelleri de uzun abiye şeklinde olmaktadır. Bu ton daha çok üniversite mezuniyetleri için tercih edilmektedir. Hem feminen hem maskülen bir havası olan bu ton elbisenin altında ise gümüş rengi ayakkabılar ve gümüş takılar tercih edilmektedir. 

UÇUŞ UÇUŞ ETEKLER

Lise mezuniyetlerinde sıkça gördüğümüz uçuş uçuş etekli elbiseler her boy bireyin vücuduna oldukça güzel yakışmaktadır. Bu yüzden çok fazla tercih edilen modellerden biridir. Özellikle yaz renklerinin hakim olduğu bu elbiseler de en çok kullanılan renkler ise kırmızı,siyah ve pembedir. Son yıllarda mor da bu renkler arasında sayılabilmektedir. Bu elbiselerin kısa diz üstü olanlarından genelde stiletto ayakkabılar tercih edilirken, diz altında olanlarında ise daha sportif bir hava katmak amacıyla dolgu topuk ayakkabılar tercih edilmektedir. Çok havalı saç modelleri ile de elbiselerin havası söndürülmemelidir ve sade saç modelleri tercih edilmelidir. 

MASUMİYET BEYAZI 

Mezuniyet törenlerinde tüm kızlar birer melek gibi oluyorlar. Haliyle masumiyetin ve asaletin rengi olan beyaz rengi de tüm elbise modellerinde çokça kullanılmaktadır. Özellikle buğday tenlilerin vücut renklerine oldukça uyumlu olan beyaz tonları elbiseler ile beraber pudra rengi ayakkabılar tercih edilerek, genel görünüşe canlılık katılabilir.

BALIK KIZLAR

Balık model elbiseler de bu sene yine çok moda. Uzun boylu ve zayıf kızların tercihi olan bu elbiseler de genellikle üniversite mezuniyetlerinde kullanılıyorlar. Balık model elbiseler de genelde koyu ve feminen renkler tercih ediliyor. Bu elbise modeli için en çok tercih edilen renk de bordo olacak gibi gözüküyor. Altlarına çok uzun ve sivri topuk ayakkabıların giyildiği elbiseler de, çanta olarak da çok küçük portföy çantalar kullanılıyor. 

PUDRA TONLARI 

Tüm yaştan kızların tercihi haline gelen ve her çeşit elbise kumaşında da çok fazla kullanılan pudra tonları hem yazın sıcaklığını hem de masumiyeti gösteriyorlar. Özellikle de koyu tonlarda aksesuar tercih edenler, pudra rengi elbiseleri tercih ediyorlar. Pudra tonlarının en çok yakıştığı elbise modelleri ise genelde kısa elbiseler oluyor. Pudra renklerinin yanında, çanta  ve ayakkabılarda ise; kırmızı, lacivert ve mor tonları kullanılıyor. 

Sponsor Reklam