kadın magazin ve yaşam siteniz.

Bu Hafta Vizyon da Neler Var?

İşte bu hafta karşımıza çıkacak filmler..

Her Cuma günü beyazperdeye, izleyicilerin huzuruna yepyeni filmler sunulmaktadır. Bu hafta da yine birbirinden farklı filmler vizyona giriyorlar. İşte bu hafta karşımıza çıkacak filmler..

Memleket

Yerli yapım dram türündeki bu filmin başrollerinde Osman Sonant, Şerif Sözer ve Hikmet Karagöz yer almaktadır. Filmin konusu ise şu şekilde olmaktadır;
Mehmet Pehlivan, karısı Koca Nene ve torunları Narhanım, tamamı sular altında kalmış bir Anadolu köyünün son üyeleri olarak yaşamaktadırlar. Evleri mezarlığa bakan bir yamaçta olduğu için kurtulmuştur. Narhanım'ın bir tekneyle okula gidip gelmesi ve yarım akıllı bir tarla bekçisi olan Osman'ın ara sıra onları ziyarete gelip gitmesi dışında hayatlarında hiç bir hareket yoktur. Ancak bir gece, civardaki bir mülteci kampından kaçtığını öğrendikleri bir hırsızın evlerine gelmesiyle hem durağan hayatları değişir hem de kendi vicdanlarıyla, geçmişleriyle hesaplaşacakları içsel bir yolculuğa çıkarak hikayeleri kaçınılmaz bir sona doğru ilerleyecektir. 

Cinni: Uyanış

Senaristliğini ve yapımcılığını Emre Aydın’ın yaptığı korku filminde, çocukluğunu zor şartlar altında geçirmiş ve şimdi bir kadın olmuş olan Dilara’nın hikayesi yer almaktadır. Dilara monoton bir yaşam sürmektedir ve bir gece bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanması ile bu monoton hayat baştan sona değişecektir. Yaşanan bu olaydan sonra, Dilara’nın başına paranormal olaylar gelmeye başlar. Ev arkadaşı Merve, Dilara'nın anlattıklarına şüpheyle yaklaşıyor olsa da, ona yardım etmek için bir psikiyatrist ve bir din hocasıyla bağlantıya geçer. Ancak, yaşadığı garip olayların etkisiyle Dilara kimseye, hatta Merve'ye bile güvenmemektedir. Kendisine neler olduğunu, kimlerin veya nelerin ona musallat olduğunu bulmaya çalışırken, asıl gerçekle yüzleşir.
Bu ilginç yapımın oyuncu kadrosunda ise; Eda Köksal , Gökçen Gökçebağ , Merve Deniz , Birgül Kenarcı yer almaktadır. 

Alis Harikalar Diyarında 2 - Aynanın İçinden

2010 yılında yayınlanan Alis Harikalar Diyarı’nda filminin devamı niteliğinde olarak çıkıyor yeni film karşımıza. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı fantastik evrene bir kez daha geri dönüyoruz. Harikalar Diyarı, beklenmedik bir misafirin ziyaretine uğruyor ve misafiri bu büyülü evrenin işleyişini ve ev sahiplerini yavaş yavaş keşfetmeye başlıyor. Mad Hatter ise tüm çılgınlığıyla adalet ve tabii ki dostluk için orada bekliyor. Tam her şey bitmiş, ortalık fazlasıyla karışmışken gerçekliğe giden yolda bir kez daha krallığın kurtuluşu için bir araya geliniyor.
Fantastik-aile türlerindeki bu filmin başrollerinde ise Mia Wasikowska , Johnny Depp, Lindsay Duncan yer almaktadır. 
 

Para Tuzağı

Başrollerinde George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell gibi uste oyuncuları bulunduran ABD yapımı bu gerilim filminde televizyondan borsa tüyoları veren bir borsa simsarının hikayesi anlatılacak. Mal varlığını kaybeden bir izleyicisinin tuzağına düşen Lee, bu defa ilginç bir belanın yamacına sürüklenecek. 
Çok iyi bir oyuncu kadrosu bulunduran bu film hakkında daha fazla detay vermeyerek izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

Sponsor Reklam